Strona główna Żywienie w przedszkolu

ŻYWIENIE W PRZEDSZKOLU

Prawidłowe żywienie dziecka w okresie przedszkolnym to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dzieci. W naszej przedszkolnej kuchni przygotowujemy domowe posiłki. Podajemy dzieciom pokarmy zawierające najwyższe wartości odżywcze. Panie kucharki same robią domowe pierogi, racuchy, naleśniki, wykonujemy świeże surówki z warzyw i sałatki owocowe. Każdego dnia dzieci jedzą trzy smaczne posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek. Stanowią one 3/4 dziennego zapotrzebowania dziecka w wieku przedszkolnym na białko, węglowodany, tłuszcze i witaminy (zgodnie z normami Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka).

Jadłospis na bieżący tydzień

Dlaczego warto gotować z dzieckiem?

Zdrowa dieta - czyli jak namówić dziecko do jedzenia 5 porcji
warzyw, owoców lub soku.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: http://www.zdrowyprzedszkolak.org/