Strona główna Żywienie w przedszkolu

KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

DRODZY RODZICE!

Zdrowie dziecka jest podstawowym warunkiem pomyślnego procesu wychowawczego. Dzieciństwo to okres w życiu człowieka, w którym kształtują się jego postawy determinujące aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia i nawyki decydują o jego późniejszym stylu życia. Tematy z zakresu zdrowia oraz higieny są poruszane w naszym przedszkolu systematycznie, wynika to z programów, które realizujemy, zadań do rocznego planu pracy oraz świadomości jak ważną rolę w życiu dziecka i dorosłego człowieka odgrywa higiena i zdrowy styl życia.

W roku szkolnym 2016/2017 nasze przedszkole uczestniczy w programie "Żywienie na wagę zdrowia", wzbogaconym od niedawna o działania edukacyjne dla przedszkolaków pt. "Klub zdrowego przedszkolaka", którego celem jest uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest zdrowie oraz ukształtowanie nawyków zdrowego stylu życia. Zajęcia, które prowadzone są we wszystkich grupach przedszkolnych zawierają zagadnienia takie jak:
* prawidłowe odżywanie
* aktywność fizyczna
* higiena rąk / profilaktyka chorób zakaźnych
* promieniowanie słoneczne
* rodzaje dymów oraz ich unikanie (szczególnie papierosowego).

Podsumowaniem realizowanych zagadnień było uroczyste pasowanie przedszkolaków na członków "Klubu Zdrowego Przedszkolaka", które odbyło dnia 10 marca . Przedszkolaki we wszystkich grupach przedszkolnych uroczyście złożyli przysięgę, która zobowiązuje do propagowania zdrowego stylu życia. Odbędyło się również spotkanie z panią intendentką naszego przedszkola, która to podsumowała wiadomości nt. zdrowego odżywiania oraz zapozna dzieci z ciekawymi propozycjami zdrowych posiłków. W uroczystym pasowaniu uczestniczyć będzie także szkolna higienistka, która sprawdzi naszą wiedzę na temat utrzymania właściwej higieny ciała i otoczenia. Podczas uroczystości przedszkolaki utrwalą zdobytą wiedzę na temat zdrowego stylu życia biorąc udział w różnego rodzaju quizach, konkursach zręcznościowych, rozwiązując zagadki. Panować będzie "zdrowa" atmosfera przy piosenkach o owocach, warzywach i dbaniu o higienę.

Poradnik "Żywienie na wagę zdrowia"

Ulotka i quiz dla rodziców

Prezentacja - Klub Zdrowego Przedszkolaka

kliknij by powiekszyć