ZAJĘCIA PODCZAS FERII ZIMOWYCH W DRONIOWICACH

W DNIACH OD 05.02.2018r. do 07.02.2018r w Droniowicach były zorganizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży z udziałem zuchów i harcerzy Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Czarne Orły" z Droniowic. Podczas zajęć bawiło się 47 osób pod opieką phm. Ewy Majczak, Marzeny Literackiej, Joanny Malinowskiej, Beaty Ziaja oraz Ireny Droździok.

W pierwszym dniu naszych zajęć pod hasłem "Zajęcia na Uniwersytecie Potworów" miały miejsce następujące wydarzenia: prezentacje multimedialne "Szkoły Świata", "Zamki ich niewidzialni mieszkańcy". Bal przebierańców - "I ty zostań strażnikiem zamku" Zajęcia na Uniwersytecie Potworów konkursy, zaj. plastyczno-techniczne (malowanie twarzy, gipsowe niespodzianki, maski znane i nieznane,... Po zakończeniu zajęć na Uniwersytecie udaliśmy się do Hogwartu gdzie odbył się bieg terenowy "Turniej trójmagiczny" przygotowany przez dh. Kamilę Majczak z pomocą Wiktorii Kaczmarek oraz "Mecz quidditcha" - sporty zręcznościowe.

W tym dniu odbyło się niecodzienne wydarzenie na ręce pani sołtys Genowefy Wieczorek oraz radnego pana Romana Raj została przekazana przez Wielopoziomową Drużynę Harcerską "Czarne Orły" tablica pamiątkowa z okazji 25lecia istnienia drużyny w Droniowicach. Tablica została zawieszona w Domu Spotkań im. Adolfa Dygacza w Droniowicach i będzie przypominać o przeżytych wydarzeniach w myśl hasła "Chwile szybko przemijają lecz wspomnienia pozostają"

W drugim dniu naszych zajęć udaliśmy się na wycieczkę do Mosznej gdzie zwiedzaliśmy pałac w towarzystwie wróżki Dagmary i rycerza Mateusza odbyły się też warsztaty edukacyjne "W szkole magii i czarów". Spacerowaliśmy tpo przepięknym pałacowym ogrodzie. Z Mosznej udaliśmy się do Opola gdzie w "Muzeum piosenki polskiej" dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat powstawania dźwięku, odwiedziliśmy amfiteatr oraz słuchaliśmy muzyki./p>

W trzecim dniu wybraliśmy się do Galerii Jurajskiej w Częstochowie na film "Pszczółka Maja i miodowe igrzyska" następnie odwiedziliśmy Jasną Górę gdzie obejrzeliśmy stajenkę i posłuchaliśmy ciekawostek o Sanktuarium. Z Jasnej Góry udaliśmy się do "Muzeum Monet i medali Jana Pawła II gdzie oprócz obejrzenia bardzo ciekawej kolekcji monet i medali p. Krzysztofa byliśmy świadkami wyjątkowego wydarzenia - otwarcia wystawy ponad sześciuset orłów wojskowych zebranych przez częstochowskiego kolekcjonera - Pana Ireneusza Banaszkiewicza. Zaprezentowana kolekcja zawiera także m.in. oryginalne fotografie, guziki z mundurów, dokumenty czy biżuterię patriotyczną. Otwarcie wystawy uświetniło swoją obecnością wielu znamienitych gości. Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, który nie mógł uczestniczyć w wydarzeniu, złożył na ręce bpa Andrzeja Przybylskiego list odczytany podczas uroczystości./p>

Po tak wielu ciekawych wydarzeniach wróciliśmy do Droniowic gdzie zakończyły się nasze trzydniowe zajęci, które na długo zapadną w pamięci wszystkim uczestnikom. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

phm. Ewa Majczak

Created by Ewa Majczak & Jolanta Łupierz