WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Mimo, że za oknem biały puch nie okrył jeszcze drzewa, ale za to jest już mroźnie, to w naszym przedszkolu 21 grudnia było szczególnie ciepło, radośnie i przytulnie.

W te najpiękniejsze Święta cudownych życzeń moc,
niechaj się wszystkie spełnią w tę wigilijną noc!

Oto nadszedł długo oczekiwany dzień Wigilii w naszym przedszkolu, a był to czwartek 21 grudnia. Dzieci wraz ze swoimi paniami i zaproszonymi gośćmi zebrały się w jednej sali. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od Jasełek w wykonaniu dzieci z grupy "Zajączki", podczas których wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Następnie dzieliliśmy się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia. Po czym zasiedliśmy z dziećmi przy stołach do wigilijnego obiadu. Potrawy były wigilijne, a nastrój prawdziwie ciepły i radosny.
Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.