WYCIECZKA DO OSIKOWEJ DOLINY

"Osikowa Dolina" od zawsze była częścią Jury, niezwykłą i odmienną. Jej mieszkańcy od XIX wieku wykorzystywali naturalne zasoby osikowego drewna, z jego niedoskonałości i miękkości uczynili sztukę! Siłą męskich rąk powstawało łyko, z którego kobiece dłonie wyczarowywały piękne kwiaty, kapelusze, maty, zabawki i dekoracje. Mamy wyjątkowy zaszczyt kontynuować tę XIX wieczną tradycję.

Warsztaty Rękodzieła dla dzieci i młodzieży "Nowoczesne wiórkarstwo" Artystyczne warsztaty z wiórków drewna osikowego.
Dnia 24.04 odbyła się wycieczka do Osikowej Doliny dzieci z grup: "Żabek" p. Ewy Majczak i "Biedronek" p. Beaty Ziaja. Dzieci mogły samodzielnie pod okiem instruktorów wykonać kwiatek i ozdobić koszyczek. Dowiedziały się też wielu ciekawych rzeczy na temat wiór osikowych i możliwości ich wykorzystywania w rękodziele. Wróciły z wycieczki bardzo zadowolone.