ANDRZEJKI DZIEŃ MAGII I ZABAWY

"W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas,
niech magia i wróżba królują wśród nas..."

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie, według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.
Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w przedszkolu. W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z naszego przedszkola. W naszym przedszkolu zorganizowano tradycyjne andrzejki. Odczytywanie horoskopów i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Dzieci poznały historię wróżb andrzejkowych oraz najbardziej popularne wróżby.
Na uroczystości pojawili się niektórzy rodzice oraz Wróżki, które przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Nie zabrakło ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy pląsach i zabawach. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.