TEATRZYK "SKRZAT" - DYZIO LENIUSZEK

We wtorek 3 października do naszego przedszkola zawitali aktorzy Teatru Krakowskiego "Skrzat" z przedstawieniem "Dyzio Leniuszek".
Wszystkie przedszkolaki zgromadziły się na jednej sali, a aktorzy wprowadzili nas w świat bajki, gdzie lenistwo stało się chorobą zakaźną. Dyzio Leniuszek przez psoty zarażał wszystkich: nawet nadwornego kucharza i wojsko, a wszystko przez diabła, który poprzez magiczną miksturę zrobił z pracowitego królewicza lenia niesprzątającego pokoju, niechodzącego do szkoły i nieuczącego się na sprawdziany. Jednak dzięki wizycie w innej bajce "Leśna Klinika" i leczącemu zwierzęta lekarzowi udało się znaleźć lekarstwo na lenistwo - były to obowiązki wykonywane codziennie i z sumiennością.
Wszystkie przedszkolaki z radością i ciekawością oglądały przedstawienie, niektóre z obawą patrzyły na diabła. Jednak pozytywne zakończenie wprawiło wszystkich w dobry nastrój.