MUSICAL "O MAŁEJ SYRENCE W NIEJEDNEJ PIOSENCE"

"... Kiedyś przyjdzie taki dzień, że spełni się Twój najpiękniejszy sen. Teraz nie wiesz jak i gdzie..."

To przesłanie zawarte w jednej z piosenek musicalu dedykowali wszystkim marzycielom Twórcy TEATRU MOICH MARZEŃ z Chorzowa. Stworzyli bajkę, która pozwoliła widzom przenieść się w bezgraniczną krainę fantazji. Spektakl "O Małej Syrence w niejednej piosence" według Andersena to spotkanie dwóch światów - morskiego i ludzkiego - stanowi doskonały pretekst do opowiedzenia pięknej historii o miłości i o tym, co w niej najistotniejsze - o poświęceniu i przezwyciężeniu egoizmu.
9 listopada grupy Zajączki" i "Wiewiórki" pojechały do Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, by obejrzeć to wyjątkowe przedstawienie Wraz z bohaterami bajki przenieśliśmy się w głębiny oceanu. Poznaliśmy tam małą syrenkę Vivien, jej stanowczego ojca - króla Nefryta, zabawnego kraba Szachwarę oraz podstępną ośmiornicę Zewlagę. Na brzegu wielkiej wody pojawił się też książę Edward, jego urocza mama - królowa Hortensja oraz niezastąpiony kucharz Fryc wraz z marynarzami. Przedszkolaki z zapartym tchem obserwowały przygody syrenki. Mimo, że bajka była wszystkim doskonale znana, nikt się nie nudził. Kolorowe dekoracje, gra świateł, ruchome elementy, piękne piosenki, elementy humorystyczne sprawiały, że dzieci przez całe przedstawienie siedziały zasłuchane i uważnie obserwowały akcję. Miały także możliwość pomagania aktorom podczas spektaklu, dzięki czemu mogły poczuć się jak bohaterowie przedstawienia. Po zakończeniu na sali słychać było głośne i długie brawa. Przedstawienie na długo pozostało w pamięci dzieci.