Przedszkolaki na Folwarku w Kamyku

Dnia 28.04 dzieci z grupy "Wiewiórki" z panią Agnieszką Wręczycką wybrały się do Kamyka gdzie uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, na których poznały co to jest czekolada, jak się ją wykonuje, co to jest i do czego w cukiernictwie służy marcepan.
Każdy przedszkolak po wejściu na produkcję został ubrany w fartuszek i czapkę ochronną. Na początku przedszkolaki poznały smak marcepanu. Każde dziecko zostało poczęstowane marcepanem, potem mali goście dowiedzieli się co to jest marcepan i co z jego pomocą robimy. Po krótkim wstępie dzieci przystąpiły do nauki lepienia z marcepana, dostali za zadanie ulepienie słodkiej figurki marcepanowej według wzoru. Zabawy było co nie miara, panie z produkcji oraz panie Agnieszka, Aneta i Lidzia pomagały dzieciom w tworzeniu ich własnych rękodzieł. Każdemu przedszkolakowi zostało zrobione zdjęcie ze swoim marcepanowym misiem. Potem grupami udawali się do działu produkcyjnego czekolady. Tam wysłuchaliśmy informacji o czekoladzie. Widziały jak się wylewa tabliczki czekolady. Każde dziecko pod czujnym okiem eksperta tworzyło lizaka czekoladowego oraz robiło Ciastusia. Potem była długo wyczekiwana przez dzieciaki degustacja zrobionych przez siebie lizaków . Na koniec dzieci udekorowały marcepanowy tort według własnego pomysłu oraz ozdobiły lukrem piernikowe serce. Na zakończenie odwiedzin każdy przedszkolak otrzymał swoją figurkę marcepanową, lizak zrobiony własnoręcznie ciasteczka oraz pamiątkowe zdjęcie.